HOME KONTAKTY MAPA WEBU

SVATBA VE VESMÍRU

10. srpna 2003 si řekli své "ano" kosmonaut Jurij Malačenko a Jekaterina Dmitrijevová. Malačenko se nacházel na stanici ISS nad Novým Zélandem, zatímco Dmitrijevová v restauraci v Clear Lake v Texasu, kde je podobná svatba na dálku v souladu se zákony. Ženich a něvěsta si v přesně stejnou chvíli nasadili snubní prsten, ten ženichův nahoru dopravila nákladní lod' Progress. Lod' ještě přivezla ženichovi nezbytné povolení ke sňatku vydané na dálku v okrese Fort Bend na předměstí Houstonu, kde žije Dmitrijeva. Dmitrijevová byla v bílém, Malačenko měl na kombinéze kravatu.
"I když je Jurij tak daleko, cítím, že je vlastně blízko u mě, protože mezi námi je nebeské, duchovní spojení," prohlásila nevěsta.
Kontakt se ženichem a jeho svědkem, se odehrával prostřednictvím videa. Američan Ed Lu, který šel za svědka ženichovi a byl jeho kolegou na palubě stanice, zahrál na klávesách svatební pochod.
Malačenko a Dmitrijevová se seznámili rok a půl před tím v restauraci The Outpost, poblíž Johnsonova vesmírného centra, kterou astronauti často navštěvují. Poté, co se Malačenko za několik měsíců vráti na Zem, nechal se pár oddat ještě jednou v ruském kostele. Na svatební cestu odjeli do Austrálie.Pilotované lety | Rakety | Raketoplány | Sondy | Kosmodromy | Kosmonauti
2008 © KOSMONAUTIKA.CZ Všechna práva vyhrazena. Designed by František Zajíček