HOME KONTAKTY MAPA WEBU

AMERICKÝ ASTRONAUT POSLAL PRVNÍ INTERNETOVOU ZPRÁVU Z VESMÍRU

Moderní komunikační prostředek, internetová sociální síť Twitter, už dorazil i do vesmíru. Americký astronaut Timothy Creamer v pátek 22. ledna 2010 napsal vůbec první v historii lidstva vzkaz z vesmíru na portál Twitter:
Hello Twitterverse!
We r now LIVE tweeting from the International Space Station -- the 1st live tweet from Space! :) More soon, send your ?
("Tweetujeme teď živě z Mezinárodní vesmírné stanice -- první tweet-live z vesmíru,") zapípal Creamer k Zemi a přislíbil další krátké zprávy.
Už před odletem na stanici krátce před Vánoci Creamer pod svým twitterovým jménem Astro_TJ líčil přípravy na cestu do kosmu.
Doposud astronauti posílali emaily nebo zprávy na sociální síť Twitter prostřednictvím Střediska řízení vesmírných letů v Hustonu. Americký astronaut Timothy Creamer pracoval nad připojením ISS k internetu od chvíle, kdy na vesmírnou stanici dorazil. Aby se mohli připojit k internetu, nyní stačí obyvatelům ISS jen otevřít notebook. Jejich připojení sice stále zajišťuje Huston, kosmonauti však získali plnou svobodu ve využívání virtuální sítě. Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) si od toho slibuje, že se díky internetu zvedne nálada zvláště těm astronautům, kteří jsou odděleni od svých rodin a blízkých po dlouhou dobu. NASA doufá, že astronauti nebudou zneužívat volný přístup k internetu a brouzdání po síti je nebude odvádět od práce.


Pilotované lety | Rakety | Raketoplány | Sondy | Kosmodromy | Kosmonauti
2008 © KOSMONAUTIKA.CZ Všechna práva vyhrazena. Designed by František Zajíček